LOGO

Kontrast: Domyślny kontrast Zwiększony kontrast 

Rozmiar czcionki:
  Domyślny rozmiar tekstu Powiększ tekst Pomniejsz tekst


Folder Gminy Augustów
Zapraszamy na now¹ stronê
Centrum Kultury i Biblioteka Gminy Augustów w ¯arnowie
www.centrum-zarnowo.pl


Filia Publiczno-Szkolna w Rutkach
Biblioteka znajduje się na parterze Szkoły Podstawowej
im. Obro
ńców Westerplatte w Rutkach.
Zajmuje jedno pomieszczenie szkolne.
28 stycznia spotkałam  się z uczniami klas starszych, aby porozmawiać i  wymienić się wrażeniami na temat serii książek pod wspólnym tytułem Dziennik Cwaniaczka. Te książkę zaproponował do omówienia jeden z czytelników. Czytaliśmy fragmenty każdej z części, ponieważ większości z nas nieznana była ta „trylogia”.  Jestem pewna, że wzbogacimy księgozbiór  o te pozycje.
Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze z zapowiedzą następnych. Dziękuję uczestnikom.
Biblioteka Publiczna Gminy Augustów w Żarnowie
Projekt i wykonanie: Andrzej Ostapowicz








ORTOGRAFEK
24 stycznia  w bibliotece odbył się coroczny cykliczny  konkurs ortograficzny dla klas IV-VI pod nazwą "Ortografek". 
Cieszył się on jak zwykle dużym zainteresowaniem,  udział w nim wzięło 19 osób. Jednak najlepsze w zmaganiach ortograficznych okazały się : Wioleta Zackiewicz i Małgorzata Dąbrowska - obie z kl. VI.. Gratulacje…

SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ
1. Tworzymy KODEKS CZYTELNIKA.
Lekcja biblioteczna w kl. 0 na temat przestrzegania zasad w bibliotece.

2. JAK KORZYSTAĆ Z KATALOGU?
Lekcja biblioteczna  w klasie II na temat katalogu bibliotecznego.

3. JAK POWSTAJE PAPIER?
Lekcja biblioteczna w kl. 0 na temat powstawania papieru.

     Wystawa prac konkursowych „ KWIATY NA DZIEŃ KOBIET I NIE TYLKO”, w której brali udział młodsi czytelnicy. Wszyscy uczestnicy w formie losowania otrzymali nagrody.
21 marca został rozstrzygnięty konkurs plastyczny dla kl. I-III na projekt okładki do książki pod tytułem: MOJA PODRÓŻ W PRZESTRZEŃ KOSMICZNĄ. Uczestnicy spisali się znakomicie, do biblioteki napłynęło 9 prac. Gratuluję.
„Wiesz, kto do mnie przychodzi,
  jak się kładę do łóżka ?
  Takie śliczne, puchate,
  kolorowe jak ptaki...
  Za nic w świecie nie zgadniesz !
  To przychodzą RUPAKI”


     14 kwietnia z okazji zbliżającego się Dnia Książki dla Dzieci uczniowie klas II i III wzięli udział w finale konkursu „Danuta Wawiłow Dzieciom”. Była to już trzecia edycja konkursu organizowanego przez naszą bibliotekę. W tym roku autorką, z której twórczością zapoznawali się uczniowie była Danuta Wawiłow, a głównymi bohaterami fantastyczne stwory - Rupaki.

     W I etapie, który odbył się dwa tygodnie wcześniej uczestnicy zmagali się z testem sprawdzającym znajomość wybranych wierszy autorki. Osoby z największą ilością punktów przeszły do kolejnego etapu.
W finale, siedmiu szczęśliwców przedstawiło swoją interpretację wybranych przez siebie wierszy oraz ilustracje do wiersza „O Rupakach”. Ocenie podlegała umiejętność recytacji oraz pomysłowość i staranność wykonania pracy plastycznej.
     Okazało się, że największym powodzeniem wśród recytatorów cieszył się utwór „Kopareczka”. Zmagania były niezwykle wyrównane, ale komisja w składzie: p. Małgorzata Bielang, p. Anna Augustynowicz i p. Ewa Grochowska musiała podjąć niełatwą decyzję i ustalić lokaty poszczególnych uczestników:
  •    Patryk Chyliński z klasy 3 - I miejsce
  •    Karolina Kuklińska z klasy 3 i Kinga Kwiatkowska z klasy 2 - II miejsce
  •    Piotr Chyliński i Nikola Lipińska z klasy 2 - III miejsce
Ponadto panie przyznały wyróżnienia: Gabrieli Czokajło z klasy 3 i Klaudii Kapla z klasy 2.

     Kolejne Spotkanie Z Baśnią Pod Hasłem  „W zaczarowanym świecie bajek i baśni” odbyło się 8 maja z racji obchodów Dnia Bibliotekarza i Bibliotek.

Dzięki nieocenionej pomocy pań: Agnieszki Ostrowskiej, Marii Chmielewskiej i Sylwii Derdzińskiej mogłam przeprowadzić szóstą już edycję dziecięcych zmagań, której motywem przewodnim były baśnie.

Uczestnikami wspólnej zabawy były dzieci z przedszkola, kl. 0, kl. I i kl. II. Krainę bajek tym razem odwiedził tajemniczy Alladyn, z którym dzieciaki śpiewająco przemknęły przez wszelkiego rodzaju gry i konkursy. Na koniec wszyscy obejrzeliśmy baśń                      „Stoliczku nakryj się”.

Dziękuję i do następnego spotkania.

     Pod tym hasłem odbył się we wrześniu konkurs plastyczny, w którym wzięli udział uczniowie kl. 0 oraz przedszkolaki. Dzieciaki wykonały wspólną pracę plastyczną pod kierunkiem wychowawczyń pani  M. Chmielewskiej i A. Ostrowskiej.  Wspólna praca dostarczyła wiele zabawy małym artystom. Praca konkursowa jak zawsze zachwyciła wszystkich. Gratuluję i dziękuję.
Pani Jesień
Szkoła moich marzeń - pod tym hasłem odbyła się w październiku lekcja biblioteczna połączona z konkursem plastycznym.  Uczestnikami byli uczniowie klasy III. Oto ich prace. Serdecznie gratuluję.
“Czy to jutro, czy to dziś,
Wszystkim jest potrzebny miś! „

Gdy wreszcie nadszedł ten długo wyczekiwany dzień, czyli 25 listopada wszystkie dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi pluszakami. Na misie czekały honorowe miejsca w udekorowanej sali przedszkolnej. Przedszkolaki chętnie brały udział w konkursach i zabawach związanych z tym dniem.

Dziękuje paniom z przedszkola oraz kl. 0 za pomoc i wspólna zabawę.

                        NIETYPOWA  CHOINKA

     Nietypowa choinka to w rzeczywistości choinka wykonana z papierowych pudełek. Dzięki zaangażowaniu chętnych uczennic spotkaliśmy się po zajęciach lekcyjnych                          w bibliotece, by taką choinkę stworzyć. Myślę , że nasze dzieło podoba się wszystkim odwiedzającym bibliotekę. Dziękuję  Justynie Kowalczyk, Wiktorii i Weronice Chmielewskim oraz Julicie Dziądziak.

     Ozdoby na „pudełkową choinkę” w ramach konkursu wykonali:

Bartłomiej Kowalczyk  kl. I
Marcin Stefanowicz kl. I
Natalia Mieczkowska kl. I
Krzysztof Stefanowicz kl. II
Adrian Doliwa kl. II
Weronika Klekotko kl. II
Magdalena Zalewska kl. IV
Kinga Kopiczko kl. V
Patrycja Kwiatkowska kl. V
Jakub Twardowski kl. VI
Paweł kulik kl. VI

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję.
PREZENTACJA
Bibliotek Gminy Augustów








ROK 2015
rokiem

św. Jana Pawła II, Jana Długosza
i Polskiego Teatru