Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.
CENTRUM  KULTURY  I  BIBLIOTEKA
Gminy Augustów w Żarnowie


Adres


Galeria
wierszyki 2018 (1) wierszyki 2018 (2) wierszyki 2018 (3) wierszyki 2018 (4)
wierszyki 2018 (5) wierszyki 2018 (6) wierszyki 2018 (7) wierszyki 2018 (8)
wierszyki 2018 (9) wierszyki 2018 (10) wierszyki 2018 (11) wierszyki 2018 (12)
wierszyki 2018 (13) wierszyki 2018 (14) wierszyki 2018 (15) wierszyki 2018 (16)
wierszyki 2018 (17) wierszyki 2018 (18) wierszyki 2018 (19) wierszyki 2018 (20)
wierszyki 2018 (21) wierszyki 2018 (22) wierszyki 2018 (23) wierszyki 2018 (24)
wierszyki 2018 (25) wierszyki 2018 (26) wierszyki 2018 (27) wierszyki 2018 (28)
wierszyki 2018 (29) wierszyki 2018 (30) wierszyki 2018 (31) wierszyki 2018 (32)
wierszyki 2018 (33) wierszyki 2018 (34) wierszyki 2018 (35) wierszyki 2018 (36)
wierszyki 2018 (37) wierszyki 2018 (38) wierszyki 2018 (39) wierszyki 2018 (40)
wierszyki 2018 (41) wierszyki 2018 (42) wierszyki 2018 (43) wierszyki 2018 (44)
wierszyki 2018 (45) wierszyki 2018 (46) wierszyki 2018 (47) wierszyki 2018 (48)
wierszyki 2018 (49) wierszyki 2018 (50) wierszyki 2018 (51) wierszyki 2018 (52)
wierszyki 2018 (53) wierszyki 2018 (54) wierszyki 2018 (55) wierszyki 2018 (56)
wierszyki 2018 (57) wierszyki 2018 (58) wierszyki 2018 (59) wierszyki 2018 (60)
wierszyki 2018 (61) wierszyki 2018 (62) wierszyki 2018 (63) wierszyki 2018 (64)
wierszyki 2018 (65) wierszyki 2018 (66) wierszyki 2018 (67) wierszyki 2018 (68)
wierszyki 2018 (69) wierszyki 2018 (70) wierszyki 2018 (71) wierszyki 2018 (72)
wierszyki 2018 (73) wierszyki 2018 (74) wierszyki 2018 (75) wierszyki 2018 (76)
wierszyki 2018 (77) wierszyki 2018 (78) wierszyki 2018 (79) wierszyki 2018 (80)
wierszyki 2018 (81) wierszyki 2018 (82) wierszyki 2018 (83) wierszyki 2018 (84)
wierszyki 2018 (85) wierszyki 2018 (86) wierszyki 2018 (87) wierszyki 2018 (88)
wierszyki 2018 (89) wierszyki 2018 (90) wierszyki 2018 (91) wierszyki 2018 (92)
wierszyki 2018 (93) wierszyki 2018 (94) wierszyki 2018 (95) wierszyki 2018 (96)
wierszyki 2018 (97) wierszyki 2018 (98) wierszyki 2018 (99) wierszyki 2018 (100)
wierszyki 2018 (101) wierszyki 2018 (102) wierszyki 2018 (103) wierszyki 2018 (104)
wierszyki 2018 (105) wierszyki 2018 (106) wierszyki 2018 (107) wierszyki 2018 (108)
wierszyki 2018 (109) wierszyki 2018 (110) wierszyki 2018 (111) wierszyki 2018 (112)
wierszyki 2018 (113) wierszyki 2018 (114) wierszyki 2018 (115) wierszyki 2018 (116)
wierszyki 2018 (117) wierszyki 2018 (118) wierszyki 2018 (119) wierszyki 2018 (120)
wierszyki 2018 (121) wierszyki 2018 (122) wierszyki 2018 (123) wierszyki 2018 (124)
wierszyki 2018 (125) wierszyki 2018 (126) wierszyki 2018 (127)
                                          „Wiersze i wierszyki łamiące języki”

   Dnia 24.10.2018 r.  w Centrum Kultury i Biblioteki Gminy Augustów w Żarnowie odbył się konkurs recytatorsko-literacki  pt. 
„Wiersze i wierszyki łamiące  języki ”. 
Konkurs miał na celu popularyzacje poezji wśród dzieci oraz doskonalenie umiejętności recytatorskich.

Uczestnicy przygotowali  wiersze z repertuaru m.in. Małgorzaty Strzałkowskiej, Jerzego Kerna i Wandy Chotomskiej. Zawierały one
trudne do wymówienia słowa, według zasady - im trudniejszy wiersz - tym lepszy.
Konkurs  skierowany był do uczniów Szkół Podstawowych z terenu Gminy Augustów, którzy rywalizowali w czterech kategoriach.

Komisja w składzie :
Elżbieta Sierzputowska - dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Gminy Augustów w Żarnowie
Beata Piekarska - bibliotekarz Filli w Rutkach
Katarzyna Łaban- bibliotekarz Centrum Kultury i Biblioteki Gminy Augustów w Żarnowie

Przyznała następujące miejsca :
W kategorii I ( klasy I-II ) :
Żarnowo Drugie 16
16-300 Augustów

tel./fax. 87 643 6950
e-mail: centrum@centrum-zarnowo.pl
Folder Gminy Augustów
wersja elektroniczna
KONTRAST
ROZMIAR CZCIONKI


  Domyślny rozmiar tekstu Powiększ tekst Pomniejsz tekst

Domyślny kontrast Zwiększony kontrast 

 
I miejsce - Kamil Kolenda -Szkoła Podstawowa w  Rutkach ( op. Beata Chylińska)
II miejsce - Klaudia Kasprzyk - Szkoła Podstawowa w  Janówce ( op. Ewa Sienkiewicz)
III miejsce - Kacper Masłowski-  Szkoła Podstawowa w  Jabłońskich ( op. Marzena Siedlecka)

Udział :
Szymon Dzieniszewski - Szkoła Podstawowa w  Rutkach (op. Ewa Grochowska)
Natalia Milanowska - Szkoła Podstawowa w Żarnowie ( op. Małgorzata Motulewicz)
Maciej  Wasilewski -Szkoła Podstawowa w Białobrzegach ( op. Barbara Roszkowska)
Oliwier Rutkowski -Szkoła Podstawowa w  Kolnicy  ( op. Karolina Bronakowska )
Sara Korenkiewicz -  Szkoła Podstawowa w Netcie ( op. Joanna Horoszko)
Maciej Ciesielski -  Szkoła Podstawowa w  Żarnowie ( op. Elżbieta Jarząbska)
Antoni Czokajło -  Szkoła  Podstawowa w Białobrzegach ( op. Iwona Świacka)
Maja Rutkowska - Szkoła  Podstawowa w  Kolnicy ( op. Jadwiga Bobier)
Izabela Bieniewska - Szkoła Podstawowa w Netcie ( op. Grażyna Siłkowska)

W kategorii II( klasy III-IV) :
I miejsce - Zofia Kierklo-  Szkoła  Podstawowa w  Białobrzegach ( op. Jan Saczko)
II miejsce - Antonina Czerobska- Szkoła  Podstawowa w Kolnicy ( op. Edyta Rutkowska )
III miejsce - Dawid Stankiewicz-  Szkoła  Podstawowa w Netcie ( op. Teresa Kondracka)

Udział :
Andrzej Olędzki - Szkoła Podstawowa  w Białobrzegach ( op. Ewa Cich)
Oliwia Wasilewska - Szkoła Podstawowa w Janówce ( op. Elżbieta Malinowska)
Paweł Kowalczyk-  Szkoła Podstawowa w  Rutkach (op. Małgorzata Grzęda)
Katarzyna Niedźwiecka - Szkoła Podstawowa w Żarnowie ( op. Lucyna Lewkiewicz)
Karolina Ostaszewska - Szkoła P Podstawowa w  Kolnicy ( op. Lilla Rutkowska )
Natalia Kaczyńska - Szkoła Podstawowa w  Jabłońskich ( op. Alicja Trocka )

W kategorii III ( klasy V- VI) :
I miejsce - Katarzyna Twardowska -Szkoła Podstawowa w Janówce ( op. Dorota Gromak )
II miejsce -Magda Łaniewska- Szkoła Podstawowa w  Białobrzegach  ( op. Grażyna Borawska)
III miejsce - Milena Kotarska  Szkoła Podstawowa w  Jabłońskich (op. Alicja Trocka )

Udział:
Paulina Karbowska - Szkoła Podstawowa w Żarnowie ( op. Lucyna Lewkiewicz)
Oliwia Raczyło - Szkoła Podstawowa w  Janówce ( op. Jadwiga Wojtkiewicz)
Michalina Niedźwiecka - Szkoła Podstawowa w Rutkach ( op. Małgorzata Grzęda)
Karolina Jabłońska - Szkoła  Podstawowa w  Kolnicy ( op. Lilla Rutkowska )
Michał Cieśluk -  Szkoła  Podstawowa Jabłońskie ( op. Alicja Trocka )
Wojciech Stankiewicz -  Szkoła Podstawowa w Rutkach (op. Małgorzata Grzęda)
Adrian Bukowski-  Szkoła  Podstawowa w  Żarnowie (op. Lucyna Lewkiewicz)
Emilia Koronkiewicz -Szkoła  Podstawowa w Białobrzegach ( op. Grażyna Borawska)
Aleksandra Pawłowska-  Szkoła  Podstawowa w Kolnicy (op. Lilla Rutkowska)

W kategorii IV ( klasy VII- VIII):
I miejsce - Sebastian Galicki - Szkoła Podstawowa w Jabłońskich ( op. Alicja Trocka )
II miejsce - Maciej Rusiłowski - Szkoła Podstawowa w  Żarnowie ( op. Lucyna Lewkiewicz)
III miejsce - Julia Bartoszewicz - Szkoła  Podstawowa w Janówce  ( op. Jadwiga Wojtkiewicz)

Udział :
Kinga Kwiatkowska - Szkoła  Podstawowa w Rutkach ( op. Małgorzata Grzęda)
Wiktoria Milanowska - Szkoła  Podstawowa w Żarnowie ( op. Lucyna Lewkiewicz)
Bartosz Hofman - Szkoła  Podstawowa w Kolnicy ( op. Lilla Rutkowska)
Patrycja Suchocka - Szkoła  Podstawowa w Janówce ( op. Edyta Joanna Galicka)
Weronika Chmielewska-  Szkoła  Podstawowa w  Rutkach ( op. Małgorzata Grzęda)
Mateusz Motuk  - Szkoła  Podstawowa Kolnica (  op. Lilla Rutkowska)
Jakub Masłowski Szkoła  Podstawowa w Jabłońskich ( op. Alicja Trocka )