Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Start
Aktualnosci
Przetargi
GCI
Zespoly
Projekty
Galeria
Linki

Ogłoszenia
Zrealizowane zadania



Narzędzia dostępności

Kontrast: Domyœlny kontrast Zwiększony kontrast 

Rozmiar czcionki:
  Domyœlny rozmiar tekstu Powiększ tekst Pomniejsz tekst


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

WIGILIA  2012

    16 grudnia 2012 roku odbyła się Wigilia Wielopokoleniowa zorganizowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Żarnowie w ramach projektu „ Dożynki i Wigilia – wydarzenia kulturalne gminy Augustów”. Partnerami taj uroczystości była Biblioteka Publiczna Gminy Augustów jak również Urząd Gminy Augustów. Spotkanie zaczęło się od dzielenia opłatkiem i życzeń. Później wszyscy uczestnicy zasiedli do wspólnej Wigilii, którą to przygotowały Panie ze Stowarzyszenia „Koła Gospodyń Wiejskich Aktywna Kobieta”. Swoją obecnością i występem zaszczycił nas „Chór znad Biebrzy”. Wystąpiły także nasze miejscowe dzieci, które to zaśpiewały i zagrały na gitarach piękne kolędy. Na koniec spotkania rozstrzygnięto konkurs na plastykę obrzędową okresu zimowego „ Herody 2012”



DOŻYNKI GMINNE

      W niedzielę 26 sierpnia 2012r. rolnicy z Gminy Augustów uczcili zakończenie tegorocznych żniw. Uroczystości dożynkowe rozpoczęła msza św. w kościele parafialnym p.w. Narodzenia NMP w Żarnowie Drugim z udziałem przedstawicieli naszej gminy, rolników i mieszkańców, aby podziękować Bogu za obfite plony i prosić o łaski na cały rok. Po nabożeństwie korowód dożynkowy z wieńcami przeszedł na plac przy Centrum Kultury Gminy Augustów na dalszą część uroczystości. Zgromadzeni zostali powitani przez panią sekretarz gminy Elżbietę Pszczoła, która podziękowała wszystkim rolnikom za trudną i ciężką pracę na roli. Wypieczony z tegorocznych zbiorów chleb, zgodnie ze staropolskim zwyczajem został podzielony pomiędzy uczestników dożynek.
 

 W czasie uroczystości rozstrzygnięto konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy. 

W kategorii wieńców dożynkowych tradycyjnych przyznano:
- I nagrodę za wieniec wykonany przez  Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich Aktywna Kobieta; 
- II  nagrodę za wieniec wykonany przez twórców ze wsi Żarnowo Drugie; 
- III nagrodę za wieniec wykonany przez twórców ze wsi Uścianki/Netta.

W kategorii równianek:
- I nagrodę za równiankę wykonaną przez Macieja Rusiłowskiego z Żarnowa Drugiego; 
- II nagrodę za równiankę wykonaną przez Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich Aktywna 
      Kobieta; 

W kategorii wieńców dożynkowych dowolnych:
- nagrodę za wieniec wykonany przez twórców ze wsi Żarnowo Pierwsze.

      Kolejnym etapem dożynek był Turniej Wsi o Puchar Wójta Gminy Augustów. Drużyny zmagały się ze sobą w kilku konkurencjach, m.in. toczeniu opony, rzucie filcem do celu, quizie wiedzy. Pierwsze miejsce i puchar Wójta zdobyła drużyna z Żarnowa Drugiego, II – OSP Netta, a III – Rutki Nowe. Rolnicy mogli również wziąć udział w konkursie „Bezpieczne gospodarstwo” organizowanym przez KRUS Augustów. Uroczystość dożynek uświetniły występy zespołów ludowych: Przeroślaki, Lipsk, Bystry. Do późnego wieczora uczestnicy bawili się przy pieczonym prosięciu i akompaniamencie zespołu muzycznego Two Hearts.
 

Gminne dożynki zostały zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Żarnowie w ramach projektu "Dożynki i wigilia – wydarzenia kulturalne gminy Augustów" - działanie 413, "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" objętego PROW na lata 2007 - 2013. 

 Partnerami organizatora był Urząd Gminy Augustów i Biblioteka Publiczna Gminy Augustów.

WAKACJE INNE NIŻ WSZYSTKIE - 2012

     W dniach od 23 lipca  do 4 sierpnia 2012r. Gminny Ośrodek Kultury był współorganizatorem letniego wypoczynku dzieciom pod hasłem ,,Wakacje inne niż wszystkie - 2012”. Inicjatorem przedsięwzięcia już po raz czwarty było Augustowskie Stowarzyszenie Kulturalno – Społeczne, a w całą akcję zaangażowane były instytucje z terenu naszej gminy tj. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Augustowie, Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Biblioteka Publiczna Gminy Augustów w Żarnowie.
     Zajęcia odbywały się w Żarnowie Drugim, Netcie Folwark i Rutkach. Podczas dwóch tygodni zorganizowanych zajęć pięćdziesięcioro dzieci uczestniczyło w ciekawych integracyjnych zabawach ruchowych i umysłowych. Brały udział w konkursach plastycznych ,,Wakacyjna pocztówka” oraz „Bezpieczne wakacje na wsi”. Dzieci uczestniczyły także w warsztatach i pogadankach nt. zasad bezpieczeństwa w czasie wakacji przygotowanych przez pracowników KRUS, PIP oraz Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej 
w Augustowie. Niewątpliwą atrakcją był wyjazd do augustowskiej siedziby Straży Granicznej oraz do Wioski Indiańskiej „Sunka Wakan” w Jurowcach k/Białegostoku. 
 W ramach podsumowania dwutygodniowych zajęć w sobotę 4 sierpnia zorganizowany został festyn, na który zjechały się wszystkie uczestniczące w projekcie dzieci. Rywalizowały one ze sobą w turnieju świetlic. Rozstrzygnięty został konkurs plastyczny pod hasłem ”Bezpieczne wakacje na wsi” zorganizowany przez KRUS Augustów. Na zakończenie  dzieci miały możliwość przejażdżki wspaniałymi motocyklami członków Wolnej Grupy Motocyklowej Augustowsko – Suwalskiej i ich Przyjaciół.


Festyn gminny

       Cykliczną imprezą organizowaną przez Gminny Ośrodek Kultury w Żarnowie jest festyn gminny. W tym roku odbył się już po raz szósty. Imprezę rozpoczął turniej rodzin, w którym wzięło udział siedem rodzin z Gminy Augustów. Rywalizowały one w różnorodnych konkurencjach m. in. w quizie wiedzy, konkursie muzycznym i sprawnościowym.

Zwycięzcami zostali państwo Maksimowscy z Żarnowa Drugiego. Kolejnym punktem programu był występ zespołów ludowych "Onegdaj" z Filipowa i "Łuna" z Białegostoku. W trakcie festynu można było degustować  "żarnowskie pampuchy", a także obejrzeć lub zakupić rękodzieło ludowe. Przewidziane zostały również atrakcje dla dzieci w postaci dmuchanej zjeżdżalni i trampoliny.
 
Końcowym punktem imprezy był towarzyski mecz piłki siatkowej; po jednej stronie znaleźli się radni i sołtysi gminy a po drugiej mieszkańcy. Biesiadę rozpoczął zespół "Aneks", a wieczorem uczestnicy festynu bawili się przy muzyce zespołu "Nocny patro".

    W dniu 14 czerwca 2012r. na placu przy Centrum Kultury Gminy Augustów w Żarnowie odbyło się, jak corocznie, podsumowanie osiągnięć szkół podstawowych i gimnazjalnych gminy Augustów. 

Dyrektor Zespołu Obsługi Ekonomicznej Szkół – pan Jan Ordowski wręczył uczniom dyplomy i nagrody za szczególne osiągnięcia w konkursach i olimpiadach na szczeblu powiatowym, wojewódzkim czy krajowym. 
Po oficjalnej części spotkania dzieci i młodzież wzięły udział w konkursach przygotowanych przez pracowników GOK-u, a na zakończenie na wszystkich czekał poczęstunek w postaci pieczonej na ognisku kiełbaski oraz lodów.


MAŁY OMNIBUS

Już poraz piętnasty w Gminnym Ośrodku Kultury w Żarnowie przeprowadzony został konkurs pod hasłem „Wszystko wiem o miano Małego Omnibusa Gminy Augustów”. 
6 czerwca w zmaganiach wzięli udział uczniowie z 7 szkół podstawowych z terenu gminy Augustów.
Po przeprowadzeniu testów pisemnych z wiedzy ogólnej oraz dogrywce, komisja postanowiła przyznać
 

I miejsce i miano „Mały Omnibus Gminy Augustów” następującym uczniom:

• Martynie Joka, klasa 0, SP w Białobrzegach, 
• Mateuszowi Kowalewskiemu, klasa I, SP w Jabłońskich,
• Dominice Wysockiej, klasa II SP w Rutkach,
• Patrykowi Galickiemu, SP w Jabłońskich, 

II  miejsce:
• Sebastianowi Galickiemu, klasa 0, SP w Jabłońskich,
• Marcie Fadrowskiej, klasa I, SP w Rutkach,
• Radosławowi Kondrackiemu, klasa II, SP w Białobrzegach,
• Michałowi Klukowskiemu, klasa III SP w Kolnicy,

III miejsce :
• Marcinowi Olszewskiemu, klasa 0, SP w Janówce,
• Magdalenie Zawadzkiej, klasa I, – SP w Żarnowie,
• Kindze Bartoszewicz, klasa II, SP w Żarnowie,
• Aleksandrze Rzepnickiej, klasa III, SP w Netcie


Wszystkie dzieci otrzymały nagrody i dyplomy.

DZIEŃ RODZINY
     28 maja 2012r. na placu przy Gminnym Ośrodku Kultury w Żarnowie odbyło się spotkanie z okazji Dnia Rodziny, organizatorem którego była Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Żarnowie we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Żarnowie. Głównym sponsorem była natomiast Kasa Stefczyka.
 

Dzieci i rodzice brali udział w wielu konkurencjach sprawnościowych, najlepsi byli nagradzani. Przeprowadzono również konkurs na najlepszą „sałatkę mojej mamy” oraz loterię fantową. Niezapomnianych wrażeń dostarczyła zabawa na dmuchanej zjeżdżalni i torze przeszkód.
 

27.05.2012r. w Świetlicy wiejskiej w Borze odbyło się spotkanie z okazji Dnia Matki.  Dzieci wraz z rodzicami zebrali się licznie, aby wspólnie świętować ten szczególny dzień. Dzieci miały zorganizowane zajęcia plastyczne, gry i zabawy. W ramach zajęć wykonywały portrety , które następnie wraz z gorącymi życzeniami wręczały swoim mamom. W czasie spotkania dzieci zaprezentowały również swoje umiejętności muzyczne i recytatorskie. Po krótkiej części artystycznej dzieci otrzymały prezenty – niespodzianki przygotowane 
przez  Świetlicę w Borze. 

30.04.2012 w ramach obchodów 100- lecia Parafii  Suwalskiej Staroobrzędowców, Świetlica Wiejska i Filia Biblioteczna w Borze gościła przedstawicieli Parafii min. z: Litwy, Łotwy, Rosji, Białorusi i Ukrainy. Po odwiedzeniu molenny w Gabowych Grądach odbyło się spotkanie integracyjne z miejscową społecznością . Podczas wspólnego poczęstunku nożna było posłuchać koncertu zespołu Riabina i obejrzeć wystawę fotograficzną poświęconą życiu codziennemu mieszkańców wsi Bór i Gabowe Grądy. Spotkanie zaowocowało rozwojem nowych kontaktów i współpracy z współwyznawcami mieszkającymi poza granicami naszego kraju.

DZIEŃ ANIMATORA KULTURY

„Kultura rodzi się z tradycji i tradycją się żywi”
                                                                                                 Zbigniew Herbert

     Tradycyjnie, jak co roku, w maju pracownicy kultury Gminy Augustów - Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej organizują Dzień Animatora Kultury. 
„Animatorem kultury” określamy osobę tworzącą kulturę jak również upowszechniającą ją. 
Dzień Animatora Kultury jest więc świętem nie tylko dla pracowników instytucji kultury lecz także dla plastyków, muzyków, twórców ludowych, czytelników. W tym dniu dziękujemy wszystkim animatorom i propagatorom kultury za owoce ich pracy. Pamiętamy również 
o osobach wspierających kulturę i o jej odbiorcach, którzy chętnie uczestniczą 
w wydarzeniach kulturalnych gminy.
 

Na uroczystość z okazji Dnia Animatora Kultury zorganizowaną w GOK-u 15 maja 2012r. zaproszeni zostali przedstawiciele środowisk twórczych, przedstawiciele kultury, radni, władze gminy, czytelnicy oraz członkowie organizacji pozarządowych. Podczas uroczystości wręczono podziękowania za aktywny udział w życiu kulturalnym i nagrody dla najlepszych czytelników. Podczas spotkania swoje talenty aktorskie pokazały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Rutkach w spektaklu ,,Zabawa w Śpiącą Królewnę”, a augustowski zespół „Trilasky Folk Group” grając melodie irlandzkie przybliżył publiczności odrobinę kultury tego ciekawego kraju. Goście mieli okazję obejrzeć wystawę twórczości ludowej i obrazy lokalnej malarki – Bożeny Klimaszewskiej.
 


Przegląd Teatralny

     Co roku Gminny Ośrodek Kultury organizuje dzieciom i młodzieży ze szkół 
z terenu gminy różnego rodzaju przeglądy artystyczne. W tym roku, 18 kwietnia odbył się Przegląd Teatralny, w którym uczestniczyły 4 zespoły teatralne. 
Temat i forma przedstawienia była dowolna, a czas trwania prezentacji nie mógł przekroczyć 20 min. Dzieci wcieliły się w role Kopciuszka, Śpiącej Królewny, starożytnych bogów oraz zwierząt morskich. Wszystkie przedstawienia były ciekawe, a komisja miała twardy orzech do zgryzienia przy wyłonieniu najlepszego zespołu. Przy ocenie brane pod uwagę były następujące elementy: dykcja, rekwizyty i przebrania, poziom i ogólny wyraz artystyczny oraz gra aktorska. 
Komisja w składzie:
1. Wacława Grzybek – wieloletni dyrektor GOK w Żarnowie 
2. Jan Ordowski – dyrektor Zespołu Obsługi Ekonomicznej Szkół Gminy 
    Augustów
3. Zuzanna  Rogucka – inspektor ds. oświaty Urzędu Gminy Augustów, 
    postanowiła przyznać:

I miejsce - zespołowi teatralnemu ze Szkoły Podstawowej im. Obrońców Westerplatte w Rutkach za spektakl „Zabawa w Śpiącą Królewnę”

II miejsce - zespołowi teatralnemu „Raz, Dwa, Trzy” ze Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Janówce za spektakl „Z wizytą na Górze Olimp”

równorzędne II miejsce - zespołowi teatralnemu ze Szkoły Podstawowej Zespołu Szkół im. gen. Ignacego Prądzyńskiego w Białobrzegach za spektakl Kopciuszek”

II miejsce - zespołowi teatralnemu ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Jabłońskich za spektakl „Podwodne królestwo”

    Wszystkie zespoły biorące udział w prezentacjach otrzymały dyplomy 
i nagrody. Dzieciom gratulujemy świetnej gry aktorskiej, a opiekunom 
– Pani: Alinie Kotarskiej, Dorocie Gromak, Ewie Cich i Lenie Olechowskiej  dziękujemy za wkład pracy i przygotowanie uczniów do przeglądu.

Dzień Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet Gminny Ośrodek Kultury zorganizował 8 marca 2012r. spotkanie dla pań. Uroczystość rozpoczęła się  występem dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Żarnowie. Uczniowie pod kierunkiem Pani Małgorzaty Motulewicz  recytowali wierszyki i śpiewali piosenki o kobietach i dla kobiet. Panie mogły również skorzystać ze specjalistycznej porady kosmetologa i dietetyka, zrobić próbny makijaż, manicure czy też zbadać poziom tłuszczu w organizmie. Zainteresowanie poradami było duże i to nie tylko wśród dorosłych lecz także i najmłodszych uczestniczek spotkania.  Panie  przy filiżance kawy i słodkim poczęstunku mogły wymienić swoje uwagi, spostrzeżenia i chwilę porozmawiać.


Ferie zimowe 2012 - nie muszą być nudne : )

W okresie ferii zimowych w Świetlicy Wiejskiej w Netcie Folwark zorganizowane były zajęcia dla dzieci min.:

- konkurs plastyczny 
- gry planszowe
- tenis stołowy
- zajęcia komputerowe
- wykonywanie balonowych zwierzaków
- otwarty turniej tenisa stołowego.
Ponadto 22 stycznia  odbył się "Bal karnawałowy"; organizatorzy przygotowali całą gamę gier i konkursów, w których brali udział zarówno dorośli, jak i dzieci. Chętnych było bardzo wielu, ale dzięki dobrej organizacji wszyscy mogli uczestniczyć w  wybranej przez siebie konkurencji. Dzieciaki bawiły się w tradycyjne krzesełka, taniec w parach z balonikami. Były też nieco trudniejsze zadania do wykonania, które wymagały wiedzy i umiejętności z różnych dziedzin. Niektóre z konkurencji wyzwalały nie tylko intensywne myślenie, ale też pozwalały wykazać się  świetną kondycją fizyczną.  Szczególnym zainteresowaniem cieszył się, konkurs "Mam talent". Uczestnicy wykazali się tym, co wg siebie potrafią robić najlepiej: tańczyły, śpiewały, żonglowały, tańczyły z poikami. W opiniach dzieciaków zabawa była udana, każde z nich otrzymało od organizatorów słodką paczkę, wyrażając nadzieję, że uśmiech na twarzach i radość w oczach, które dodatkowo ozdabiały tego wieczoru przepiękne karnawałowe kreacje najmłodszych, pozwoli na długo zachować miłe wspomnienia. 
Liczyła się dobra zabawa wszystkich dzieci w przyjaznej i wspaniałej atmosferze rodzinnej. W przerwie balu na dzieci i zaproszonych gości czekał stół pełen słodkich niespodzianek. Organizacja "Balu Karnawałowego" możliwa była dzięki hojności Pani Katarzyny Siemion.  Nagrody dzieciom za udział w konkursach ufundowało Augustowskie Stowarzyszenie Kulturalno Społeczne.  Wszyscy uczestnicy balu doskonale się bawili, co najlepiej widać na załączonych zdjęciach.

W tym samym dniu w Świetlicy Wiejskiej w Borze odbyła się choinka dla najmłodszych dzieci. W zabawie wzięły udział dzieci miejscowej społeczności, jak również przybyłe z Augustowa, Suwałk i Serskiego Lasu. Rodzice, a przede wszystkim uczestniczące w imprezie dzieci, bardzo chętnie włączali się do gier i zabaw. Punktem kulminacyjnym choinki było przybycie i rozdanie paczek przez Świętego Mikołaja. Po części przewidzianej dla dzieci kontynuowano zabawę dla rodziców. Współorganizatorem imprezy oraz sponsorem niespodzianek i słodkiego poczęstunku dla dzieci było Stowarzyszenie Staroobrzędowców. 
 


"Warsztaty - koraliki"

W Gminnym Ośrodku Kultury cyklicznie odbywają się warsztaty z wykonywania ozdób z małych koralików. Wykonywaniem takich ozdób zainteresowały się również osoby dorosłe. Biżuterię taką wykonuje się nawlekając  na  cienki drucik koraliki, które tworzą przeróżne, wymyślne wzory. W ten sposób można stworzyć unikalne ozdoby: drzewka, kwiatki, aniołki, ale też oryginalną biżuterię. Dawniej uważano, że tworzenie takiej biżuterii powinno być zastrzeżone wyłącznie dla ludzi o czystym sercu, aby wraz z koralikowym dziełem mogły przekazać pozytywną energię osobie, która będzie je nosiła. 

Poniżej na zdjęciu Panie podczas wykonywania biżuterii.


"Bal przebierańców 2012"

5 lutego 2012r. w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się bal karnawałowy dla dzieci. 
Bal rozpoczął się wspaniałym pokazem strojów karnawałowych. Nie zabrakło przebrań księżniczek, Batmana, niedźwiadka, diabełków i innych ciekawych postaci z bajek. 

Wyróżnione zostały najbardziej pomysłowe stroje, jednakże wszystkie nagrodzono. Wspólne tańce przerywane były różnymi zabawami i konkursami. 


 
 
 

Dzieci m.in. w konkursie "Mam talent", popisywały się swoimi umiejętnościami tańca lub śpiewu. Szczególne uznanie publiczności zdobył taniec w wykonaniu Michaela Jacksona. Dzieci miały okazję do wspólnej zabawy i integracji, a uśmiechy na ich twarzach potwierdzały dobrą zabawę.


"Ferie zimowe 2012"

Zakończyły się już ferie 2012 roku.  Gminny  Ośrodek Kultury zorganizował ciekawe zajęcia  dla najmłodszych mieszkańców gminy. Mroźna pogoda spowodowała, że dzieci chętnie korzystały z tych zajęć.  Najwięcej osób w trakcie tegorocznych ferii brało udział w zajęciach z żonglerki cyrkowej oraz zajęciach plastycznych. 

Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty wykonywania biżuterii z koralików.  Zajęcia te dawały szansę nie tylko na interesujące spędzenie wolnego czasu, ale także na rozwijanie artystycznych zdolności młodzieży. Podsumowaniem ferii był zorganizowany w niedzielę 
(5 lutego) bal przebierańców.


Dzień Babci i Dziadka 2012

   Na początku każdego roku obchodzimy piękne święto - 21 stycznia swój dzień mają Babcie, a 22 stycznia Dziadkowe. Święto Dziadków obchodzone jest nie tylko w Polsce lecz na całym świecie i w różnych miesiącach roku. Jednak wszystkim przyświeca jeden cel - uhonorowanie seniorów rodziny. 
   Gminny Ośrodek Kultury w Żarnowie przy współpracy z Biblioteką zorganizowały w niedzielę (22stycznia 2012r.) spotkanie z tej okazji. W programie zaplanowano m.in. quiz, w którym dziadkowie odpowiadali na pytania o swoich wnukach i odwrotnie wnukowie odpowiadali na pytania o swoich babciach lub dziadkach. Roztrzygnięty został również konkurs dla dzieci pod hasłem "Laurka dla babci i dziadka", którego organizatorem była Biblioteka Publiczna Gminy Augustów w Żarnowie. Spotkanie umiliła inscenizacja wykonana przez dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Żarnowie. Dziadkowie przy herbatce i ciasteczku miło spędzili niedzielne przedpołudnie.


"Mistrz Ortografii Gminy Augustów 2012"

  Co roku Gminny Ośrodek Kultury przy współpracy z Biblioteką Publiczną Gminy Augustów organizuje gminny konkurs pod hasłem "Mistrz Ortografii Gminy Augustów". 
W tym roku, 18 stycznia, odbyła się już X edycja konkursu. Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do poznawania zasad pisowni polskiej i wyłonienie najlepszych 
"talentów ortograficznych". W zmaganiach wzięli udział uczniowie z 7 szkół podstawowych z terenu Gminy Augustów. 
 Tytuł "Mistrza Ortografii 2012" przyznano w trzech kategoriach:
- klasa IV - Adrian Połubiński, uczeń Szkoły Podstawowej im. Sybiraków w Netcie,
- klasa V -  Łukasz Maksimowski, uczeń  Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II 
                   w Żarnowie,
- klasa VI - Karolina Frąckiewicz, uczennica Szkoły Podstawowej im. gen. Ignacego
                  Prądzyńskiego w Białobrzegach.

Uczestnicy konkursu z niecierpliwością oczekiwali na wyniki; najlepsi otrzymali nagrody ksišżkowe - encyklopedie i słowniki, pozostali - nagrody za  udział.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!! 

<<<     2012     >>>

Licznik odwiedzin